Praktické a odskúšané postupy na pranie, dezinfekciu a sterilizáciu multifunkčných šatiek a rúšok NanoBodix®

Nanočastice - ióny striebra obsiahnuté priamo vo vláknach polypropylénového / polyesterového úpletu poskytujú permanentnú ochranu proti baktériám. V prípade použitia materiálu ElleGun a ReAgtor sa jedná o nanočastice / ióny pirithionu zinku.

Opakovaným praním sa táto antibakteriálna ochrana nijako neobmedzuje a neznižuje. Dôležité je používanie pracích prostriedkov so žiadnou alebo minimálnou parfemizáciou. Pre zachovanie všetkých vlastnostní šatke sa nesmie pri jeho údržbe používať aviváž.

Po použití antibakteriálneho šatke alebo rúška ako ochrany fyzického prenosu bakteriálnych kultúr, mykobaktérií, vírusov a spór je možné výrobok čistiť a dezinfikovať (sterilizovať) jednou z týchto metód:

  • pranie na 60 ° (testovali sme odolnosť materiálu nanoAgent praním na 90 ° bez známok negatívnych zmien)
  • mikrovlnná rúra na dobu 1-2 minúty max. výkon (mokrý výrobok)
  • mikrovlnná rúra na dobu 3-5 minút max. výkon (suchý výrobok)
  • žehlenie - 1. stupeň = jedna bodka (70 ° C - 120 ° C): polypropylén, polypropylén + polyester
  • žehlenie - 2. stupeň = dve bodky (100 ° C - 160 ° C): polyester (+ elastan)
  • vyvarenie (šatka zo 100% polypropylénu sme varili 2 minúty bez známok jeho poškodenia)
  • použitie alkoholu nad 70% (šatky boli po dobu 1 min. ponorené do 100% technického liehu bez známok poškodenia)
  • SAVO - (šatky boli po dobu 1 min. ponorené do neriedeného prostriedku Savo bez známok poškodenia)
  • aplikácia UV žiarenia lampou (netestované)
  • použitia generátora ozónu (netestované)

Všetky vyššie uvedené postupy boli nami prakticky odskúšané na všetkých materiálových variantoch multifunkčných šatiek a rúšok NanoBodix® a aj keď niektoré uvedené metódy prekračujú odporúčané hodnoty pre zaobchádzanie s materiálmi nanoAgent (napr. Pranie na 40 ° C, zákaz žehlenie), praktickým odskúšaním sme overili, že po ich aplikácii zostane výrobok bez známok poškodenia s minimálnym vplyvom na rozmery výrobku.

Tieto postupy odporúčame na výrobky aplikovať iba pri používaním v súvislosti s epidémiou COVID-19. Na výrobok poškodený vyššie uvedenými postupmi údržby sa nevzťahuje záruka.

Testované v súlade s odporúčaním CDC: Pokyny pre dezinfekciu a sterilizáciu v zdravotníckych zariadeniach (2008)

Univerzitný štúdia ukazuje, že ióny striebra efektívne pôsobí proti vírusu SARS

Univerzitný štúdia ukazuje, že ióny striebra efektívne pôsobí proti vírusu SARS

Spoločnosť AgION Technologies, Inc., popredný poskytovateľ antimikrobiálnych riešení vytvorených pomocou inžinierstva, dnes oznámila, že jej výskumné úsilie preukázalo, že sa zistilo, že iónové striebro účinne deaktivuje kmeň ľudského coronaviru 229E, vírus spojený so SARS, počas laboratórne štúdie vykonanej University of Arizona .

Štúdia vedená č.p. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D., testoval rôzne hladiny iónového striebra a medi, aby určil, či boli účinné proti kmeňu 229E ľudského koronavírusy. Výskum preukázal významné zníženie vírusu do 1 hodiny (90 percent) a znížil hladiny vírusu pod detekčný limit po 24 hodinách expozície (99,99 percent).

"Výskum ukazuje, že iónové striebro má potenciál deaktivovať vírusy v relatívne krátkej dobe."


NANO materiál: antibakteriálna polypropylénová priadze

NANO materiál: antibakteriálna polypropylénová priadze

NANO AGENT AGTIVE MATERIAL - Úplet so špeciálnym polypropylénovým/polyesterovým vláknom, ošetreným antibakteriálnym antivírusovým aditívom na báze iónov striebra. Brání rastu baktérií a vírusov, redukuje nepríjemné pachy a zaisťuje hygienickú sviežosť. Nie je škodlivé pre ľudí ani životné prostredie.