NANO AGENT AGTIVE MATERIAL - Úplet so špeciálnym polypropylénovým/polyesterovým vláknom, ošetreným antibakteriálnym antivírusovým aditívom na báze iónov striebra. Brání rastu baktérií a vírusov, redukuje nepríjemné pachy a zaisťuje hygienickú sviežosť. Nie je škodlivé pre ľudí ani životné prostredie.

STOP MICROB

PROLEN® SILTEX je špeciálna polypropylénová priadza ošetrená trvalou antimikrobiálnou prísadou na báze iónov striebra.
PROLEN® SILTEX je účinný proti množeniu baktérií a znižuje aktivitu vírusov, čím pomáha znižovať nepríjemné pachy a udržiavať hygienickú čerstvosť.

Antibakteriálny účinok striebra je známy už mnoho storočí. Ióny striebra spomaľujú rast baktérií, znižujú nepríjemný zápach, udržujú biologickú rovnováhu pokožky a dodávajú výrobku hygienickú sviežosť počas športových a voľnočasových aktivít. Vzhľadom na to, že sa bakteriostatické činidlo nanáša na jadro priadze a nie na jej povrch, nemigruje z tkaniny a zostáva v nej natrvalo aj po viacnásobnom praní. Okrem antibakteriálnej aktivity má Prolen® Siltex vysokú antivírusovú aktivitu.

PROLEN® SILTEX bol vytvorený pre spodnú bielizeň, športové odevy, pracovné odevy, ponožky, výplňový materiál do obuvi, posteľnej bielizne, podšívky a čalúnenia na ochranu v prostrediach, ktoré vyžadujú vysoké hygienické štandardy.

Certifikáty a správy o testoch

Antibakteriálne vlastnosti Prolen® Siltex sú potvrdené laboratórnymi testami podľa normy AATCC TM 100: 2012 (testované na Escherichia Coli, Klebsiella pneumoniae a Staphylococcus aureus> zníženie o 99%)

Antivírusové vlastnosti Prolen® Siltex sú potvrdené testovacím protokolom podľa ISO 18184: 2019 (testované proti SARS-CoV-2 s redukciou> 99% a vírusu chrípky podtypu H1N1 s redukciou> 99%).

PROLEN®SILTEX spĺňa požiadavky normy Oeko-tex® Standard 100, dodatok 6- výrobky triedy 1 pre deti.

STOP BACTERIA

STOP BACTERIA

TREVIRA bioaktívne ANTIMIKROBIÁLNA ZNAČKA
Trevira Bioactive tvorí základ pre látky s trvalo bioaktívnymi vlastnosťami. Tieto vlastnosti zabraňujú množeniu baktérií v alebo na vlákne a tak zlepšujú hygienu.

Prehľad výhod
Obsahuje účinnú látku s permanentne antimikrobiálnymi účinkami
Inhibuje rast baktérií v a na vlákne
Preukázané, že nemá žiadny vplyv na flóru kože
Testované na kompatibilitu s telom
Zvyšuje a zlepšuje čistotu
Dodáva pocit sviežosti
Inhibuje mikrobiálny vývoj zápachu v textile

Vlastnosti tkanín Trevira: sú elastické, odolné, priedušné alebo regulujúce teplo a antimikrobiálne funkcie sa vytvára pomocou bioaktívnych vlákien Trevira. Trevira Bioaktívne textílie vyrobené z týchto vlákien obsahujú zabudovanú ochranu proti mikroorganizmom. Biotická vlákna Trevira chráni textílie minimalizáciou rastu baktérií v a na tkanine.

Na rozdiel od produktov, ktoré sú ošetrené postprodukciou alebo sú dokončené látkami, ktoré pravdepodobne migrujú do životného prostredia, má Trevira Bioactive antimikrobiálne látku, ktorá je pevne integrovaná do vláknitého polyméru. Táto prísada má trvalý antimikrobiálny účinok.

Testované pre istotu
Komplexné testy vykonané nezávislými externými laboratóriami preukázali, že bioaktívne vlákna Trevira majú antimikrobiálne účinok, čo ukazuje, že bioaktívne zložka bráni exponenciálnemu rastu populácií baktérií na povrchu vlákna. V rozsiahlej dlhodobej štúdii Hohensteinův inštitút tiež ukázal, že bioaktívne textílie Trevira sú jemné k pokožke. Antimikrobiálny účinok je obmedzený na povrch vlákna, čo je doložené testami vykonanými na kompatibilite s kožou a cytotoxicite, kde nebolo preukázané poškodenie kožných buniek, kožné flóry ani ďalších indikátorov. A ako textil, Trevira Bioactive prirodzene tiež ponúka všetky výhody osvedčených Trevira vlákien.

STOP BACTERIA